[unfertig] Pkw "Syrena 105" / Eigenbau / 1:25

  • Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    To moj pierwszy wpis na forum i pierwsza relacja. Jakis czas temu juz zaczety pojazd, ale w sumie dopiero w fazie rozpedu wiec postanowilem tez cos pokazac.
    Pojazd mysle , ze tyle interesujacy iz jest swego rodzju : polskim odpowiednikiem trabanta, ale tez jedynym chyba produkowanym w polsce pojazdem, ktory byl wynikiem mysli tylko i wylacznie polskich inzynierow.
    Syrena 105 - to wlasnie ten samochodzik, byl osobowym pojazdem z dwusowowym silnikiem o pojemnosci 900 cm, podobnym do tego, ktory posiadal wartburg... pojazd ten byl lekiem na motoryzacyjne braki komunistycznej polski


    Hallo, ich grüße alle ganz herzlich.


    Das ist mein erster Beitrag im Forum und die erste Baubericht. Ich will euch ein Modell den ich schon früher fang zu bauen zeigen
    Das Auto ist ein polnischer vergleich zum Trabant und war durch polnische Konstrukteure komplett bearbeitet.


    Es handelt sich um "Syrena 105" ein Personenwagen mit Zweitakt Motor und 900cm Hubraum. Der Motor war ganz ähnlich zum Motor von Wartburg.

  • Hallo ,
    Bevor ich das übersetze muss ich wissen ob sich um Kartonmodell oder Plastik Modell handelt.
    Kannst du etwas mehr über dem Modell schreiben? Verlag usw.
    Wenn das ein Plastik Modell ist dann bist du Falsch. Wir beschäftigen uns nur mit Kartonmodelle.


    Gruß
    Scorpio


    Czesc ,
    zanim to przetlumacze musze wiedziec czy pokazujesz kartonowy model czy plastikowy. Mozesz cos o tym modelu wiecej napisac ? Wydawnictwo itd..
    Jezeli to model plastikowy to te Forum jest nieodpowiednie do przedstawiania tego rodzaju Modeli. My zajmujemy sie tylko modelami Kartonowymi.


    pozdrawiam
    Scorpio

  • Czesc motor ... :)
    Milo mi ze postanowiles wspomoc Forum o relacje z budowy pojazdu , ktorych to pojazdow na Kartonbau nie jest zbyt wiele prezentowanych .
    Warto bo Syrena to naprawde legendarny Polski samochod . Podejrzewam w przeciwienstwie do Scorpio ze to z kartonu kleisz . Mam jednak drobna uwage , oraz nadzieje ze zrozumiesz ja odpowiednio .
    Na Forum Kartonbau , forum miedzynarodowym , uzytkownikami sa modelarze z roznych panstw . Panstw o roznych ustrojach i historii . Przemysl nastepnym razem zamiar umieszczania w swoich postach jakichkolwiek akcentow politycznych .
    Tu wiekszosc stara sie nie mieszac polityki i zapatrywan politycznych z modelarstwem ...
    Ta czesc twego pierwszego postu gdzie czytam : " ... komunistycznej polski " brzmi i wyglada dziwnie . 8)


    Mam madzieje na pelne z Twej strony zrozumienie . Klej i reprezentuj Polske godnie . Bez polityki .


    Z uszanowaniem Andrzej K .


    Privat Unterhaltung

    Edited once, last by Sherman 2 ().

  • Witam szanowne modelarskie grono 8)
    Na samym poczatku odpowiedzi:
    model syrenki jest kartonowy w 100 % (no oczywiscie niezbednych drucikow nie liczac) skala to tak jak podalem 1 : 25 wydawnictwo... no coz jest to prywatna koncepcja i moje wlasne opracowanie - model budowany jest od podstaw
    a jesli chodzi o polityczny akcent.... Sherman poprawie sie i na pewno juz nic takiego nie napisze
    Pozdrawiam



    A teraz dodatkowo jeszcze jedna fotka (dodam, ze w tle widoczny Mercedes Simplex Tourenwagen 1904 rok tez jest calkowicie kartonowy, w tej samej skali wydawnictwa Super Model nr 1/2004)


    Ich Grüße geehrte Modellbau Gemeinde


    Es handelt sich um ein Kartonmodell im Maßstab 1:25. Das ist meine eigene Bearbeitung und Konzept.
    Und jetzt noch ein Foto. Im Hintergrund sieht man Mercedes Simplex Tourenwagen aus 1904 Jahr. Das Modell ist auch aus Karton im gleichen Maßstab und von Super Model Verlag Ausgabe Nr. 1/2004

  • A dla wszystkich, ktorzy chcieli by wiedziec co to za autko buduje jeszcze dodatkowa fotka celu moich wysilkow...


    Und für alle, die sehen wollen, was für ein Auto ich baue, hier ein Foto
    Das ist der Ziel meiner Arbeit

  • Hallo Motor, erstmal ein herzliches Willkommen hier im Forum.


    Es sieht sehr professionell aus was Du da baust, ich habe Respekt davor wenn Leute sich an die Selbstkonstruktion eines Modells wagen, zumal es bei Dir ja auch noch so aussieht als würde das Ergebnis besser als das von Vielen Verlagen.


    Ich freue mich darauf den weiteren Konstruktionsfortschritt zu sehen.


    PS. Die polnische Variante gefällt mir irgendwie besser als der Trabant.


    Czesc Motor, na poczatek witam tu na Forum.
    Wyglada to bardzo profesionalnie Darze pelnym respektem ludzi ktorzy maja odwage na konstrukcje wlasna Modelu. U Ciebie nawet widac ze to co robisz w koncowym efekcie bedzie lepiej wygladalo a nizeli w wielu innych Wydawnictwach.
    Ciesze sie na dalsze postepy konstrukcyjne tego Modelu


    PS
    Ten Polski wariant podoba mi sie o wiele bardziej niz ten Trabant

    Ich bin nicht die Signatur,
    ich soll hier nur putzen.

  • Dzisiaj postawilem samochodzik na kolach...
    Kaptn Karacho - dziekuje za poparcie dla wlasnej konstrukcji... mam nadzieje, ze efekt rzeczywiscie bedzie dobry


    Heute habe ich Für mein Auto den Rädern eingebaut.
    @ Kaptn Karacho- danke für Unterstützung und Aufmunterung ich hoffe das Endeffekt wird Gut

  • Od jakiegos czasu bawilem sie z silniczkiem, oto co wyszlo ostatecznie (no moze jeszcze kilka poprawek i zamontujemy go w rame) :]


    Seit einiger Zeit spiele ich mit Motor und hier das Ergebnis
    (Vielleicht noch ein paar Korrekturen und dann Montage an den Rahm)

  • Hallo Motor !!


    Möchte Dich auch begrüßen !!


    Schaut super aus dein Automobil,werde Deinen Baubericht genau verfolgen, da ich auch schon drei Autos in 1:25 gebaut habe und noch ein paar bauen werde, wann ?? :polish:


    Liebe Grüße aus Österreich


    Kurt
    Czesc Motor,


    Chcialbym Cie tez powitac!!


    Super wyglada twoj pojazd, bede twoja relacje dokladnie sledzil, poniewaz juz tez pare samochodow w skali 1:25 zbudowalem i jeszcze kilka budowac mam zamiar. Ale kiedy ???


    pozdrowienia z Austrii
    Kurt

  • Wykonalem jeszcze wstepnie przymiarke do nadwozia, efekt mnie nie zdowala wiec pokaze tylko tablice rozdzielcza


    Ich habe schon die erste Anpassung für Karoserie gemacht. Aber ich bin noch nicht mit dem Ergebnis zufrieden, deshalb zeige nur der Armaturenbrett

  • A oto drzwiczki... czyli tyle nadwozia ile obecnie mog pokaza, jeszcze nie uzbrojone
    PS Pozdrowienia dla Kurta - samochodziarza :))


    Und hier die Türe. Das ist alles was ich von der Karoserie zeigen kann


    PS
    Grüße für Kurt Autofan

  • Tutaj pokaze nadwozie... przynajmniej tyle ile udalo mi sie obecnie zrobic, poprawki pewnie jeszcze beda choc do ramy pasuje idealnie


    Hier zeige ich Die Karoserie... das ist alles was ich bis her gemacht habe. Bestimmt muss ich noch einiges korrigieren aber an den Rahm passt ideal.

  • Cos do srodka - czyli super wygodne, zapewniajace wysoki standart jazdy... siodla


    Etwas von innere des Fahrzeugs - super bequeme mit hoher Fahrstandart die beide vordere Sitze

  • Hallo motor,


    wirklich ein hoch interessanter Bericht mit einem schnuckligen Modell.


    Habe ich das richtig verstanden, dass dies kein Bausatz, sondrn Deine eigene Kreation/Konstruktion ist?


    Ich freue mich schon auf die weiteren Fortschritte.


    Viele Grüße


    René


    Czesc Motor,
    naprawde bardzo interesujaca relacja. Jezeli dobrze zrozumialem to nie robisz tego modelu z wycinanki tylko jest to Twoja wlasna konstrukcja?
    Ciesze sie na dalsze postepy
    pozdrawiam
    René


    Kartonbau.de ... Mein Forum

  • Hallo Motor,


    Eine super Arbeit!
    Es ist kaum zu glauben, daß das alles Eigenbau ist!
    Super robota
    Nie chce sie wierzyc ze to wlasna konstrukcja!

    =D> =D> =D>


    Grüße Friedulin

  • Bardzo dziekuje za pozytywne opinie. Faktem jest, iz budowa modelu od podstaw jest dosc trudna zwlaszcza gdy tak jak np tutaj nadwozie jest skomplikowane w wytloczeniach a do jego projektu uzywa sie tylko linijek i cyrkla :] Pozostaje miec nadzieje iz koncowy efekt bedzie przypominal choc troche prawdziwy pojazd... nastepnie w ramach wytchnienia skleje cos juz wydanego... hmmm (wlasnie sie zastanawiam co by to moglo byc) ale coz teraz zacznie sie najtrudniejsza czesc czyli nadwozie i to jeszcze jego przednia czesc. Obecnie tempo relacji moze troche zwolnic wiec prosze o cierpliwosc.
    Pozdrawiam.
    PS
    (ewentualnie prosze o sugestie co do modelu ktory zrobie z wycinanki - w gre wchodza glownie dwa czolgi stuart 6 lub plywajacy pt 76... ale to w zasadzie osobny temat :rolleyes: )
    Dzisiaj dodaje szczegoly tylnego zawieszenia


    Danke für die Anerkennungsworte. Fakt ist dass Bauen von anfangs an selbst konstruierten Modell ist sehr schwierige Aufgabe besonders dann wenn handelt sich um sehr komplizierte Formen. Mir bleibt nur Hoffnung dass im Endeffekt das Modell wird ein bisschen ähnlich das Original. Dann mache ich etwas was schon ausgegeben ist ... Hmm ( eigentlich habe noch nicht überlegt was für ein Modell das soll sein ).
    Na ja, jetzt kommt die schwierigste Teil die Karoserie und noch die vordere Teil. Jetzt wird das tempo bisschen langsamer deshalb bitte um geduld.
    PS.
    Eventuell bitte um Vorschläge welche von den Beiden Modellen soll ich bauen:
    Panzer Stuart 6 oder Panzer Pt 76 ... aber das ist schon anderes Thema
    Heute auf dem Foto Hintere Radaufhängung.

  • Witam po przerwie.
    Ostatnio nie mialem zbyt wiele czasu wiec powstalo tylko kilka detali min. kierownica, lewarek przelacznik kierunkow i swiatel (ten ostatni w podlodze) ooraz sprzeglo hamulec i gaz


    Hallo,


    Ich hatte leider nicht vie Zeit deshalb habe nur ein paar weitere Details gebaut. Es sind Lenkrad, Gangschalter, Blinkanlage und Lichtschalter, Kupplungspedal, Bremspedal und Gas

  • A dla zainteresowanych podglad na oryginal w wersji luksusowej (tzn z lewarkiem w podlodze i kilkoma bajerami). Mam nadzieje ze pewne podobienstwa widoczne :)

    Für alle die interessieren sich dafür ein Originalfoto der Luxus Version (Gangschalter am Boden)
    Ich hoffe das sieht man die Ähnlichkeit mit dem was ich schon gemacht habe

  • Hallo Motor :)


    Schönes Modell baust Du da gerade. In diesem Auto stecken viele Erinerrungen aus den alten Zeiten....Ich beobachte weiter gerne Deinen Baubericht...


    Schöne Grüße


    Robert


    Witam Motor :) Fajny model akurat budujesz... W tej syrece siedzi duzo nostalgi ze starych czasow.. :) Chetnie bede dalej obserwowal Twoja znakomita prace nad syrena :) Pozdrawiam ..Robert

    --------------------------------------------


    Fertig : Zuikaku 1:200
    Im Bau: Me 110,
    geplant : Tirpitz

  • Dziekuje Robert za pozytywna opinie - rzeczywiscie jest to nostalgiczny dla mnie pojazd ze wzgledu na to ze kiedys taki mialem :) byl to jeden z niewielu pojazdow ktore zawsze milo wspominam mimo iz kazda nim podroz to byla prawdziwa wyprawa...
    Privat Unterhaltung


    Zabralem sie ostatni za zamykanie konserwy i oto co wyszlo
    Ich habe angefangen die Konserve zu schließen und hier das Effekt:
    :rolleyes:

  • Hallo motor,


    sehr schönes Modell ist ja ein Schmuckstück, dachte bei deinen vorletzten Bild ich seh das Armaturenbrett von einen "FIAT 500"
    Bardzo ladny Model . Myslalem ze na twoim przedostatnim zdjeciu widze deske rozdzielcza Fiata 500


    Grüße
    Ernst