Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Kartonbau.de - Alles rund um Papiermodelle, Kartonmodellbau und Bastelbogen. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

radek111

Schüler

• »radek111« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 6. Februar 2010

• Nachricht senden

1

Samstag, 4. September 2010, 10:50

Lxd2 /angraf /1:25

Witam

Po modelu EP05 postanowilem spróbowac swoich sil z czym[ hmm... z wyzszej pólki jesli chodzi o skale trudno[ci .
Wybór padl na model Waskotorowej spalinówki LXD2 z wydawnictwa ANGRAF .
Do modelu przymierzalem sie od dluzszego czasu ale jakos bylo mi szkoda go ciac ,wiec postanowilem zostawic go na lepsze czasy ,kiedy to bede wiedzial ,,to i owo'' w temacie modelarskim ,ale dosc tych sentymentów !
Model zaczolem kleic w czerwcu ,korzystajac z deszczowego popoludnia dostalem jak to sie mówi ,,weny''. Lokomotywe zamierzam skleil w standardzie bez przesadnego malowania ,malowane beda tylko elementy z drutu no i kola . Podczas sklejania bede opierajac sie tylko na rys. z modelu bez dodatkowej dokumentacji ,model jest na tyle szczególowo opracowany je[li chodzi o detale |e i tak bedzie sie super prezentowal bazujac tylko na instrukcji .
Sklejanie tego modelu podzielilem na 4 etapy .
1.Dolna czesc lokomotywy (stopnie,czoBownica...)
2.Górna czesc lokomotywy (nadbudówki,lampy...)
3.Kabina maszynisty
4.Wózki jezdne
Fotki z postepu prac i kolejnych etapów budowy bede zamieszczal raz na miesiac ,no moze dwa razy miesiacu jak czas pozwoli.
A teraz o moich postepach .
Jak juz wspomnialem model do latwych nie nalezy i sklada sie wielu drobnych elementów których jest naprawde sporo ,jak dotychczas na jakies wieksze problemy nie natrafilem ,chodz kilka elementów ma bledne oznaczenia w numeracji i trzeba uwaznie przygladac sie rysunkom bo sam opis jest dosc skromny .
Obecnie jestem w trakcje sklejania sprzegów hamulcowych na czolownicy, ka|dy sklada sie on z okoBo 20 czesci a jest ich 4sztuki .akurat te elementy pasuja do siebie i jak na razie nie mam zastrzezen .
Co bedzie dalej zobaczymy ,a teraz fotki.
Na poczatek okladka.

Zapraszam do komentowania i porad odno[nie dalszego sklejania .
Pozdrawiam

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »radek111« (4. September 2010, 10:59)

radek111

Schüler

• Nachricht senden

2

Mittwoch, 8. September 2010, 17:25

Witam .
Nadszedl czas na kolejna aktualizacje moich zmagan z tym modelem .
Jak juz wczesniej wspomnialem prace nad modelem podzielilem na etapy i w tej czesci chcialbym przedstawic kolejne elementy czolownicy , tym razem zajalem si sprzegiem srubowym.
Co do klejenia tych elementow to moze sie wydawac to dosc skomplikowane ale wszystko pasuje do siebie z tym ze numeracja czesci w wycinance jest strasznie pomieszana ,tak wiec proponuje zwrocic szczegolna uwage na elementy 43. i to jest jak do tej pory minus .
a teraz kilka fotek :

postanowiBem zrobi ten element ruchomy :

i kolejne elementy :

A tu kilka fotek sprzgu [rubowego na czoBownicy :

to by bylo na tyle kolejna aktualizacja pod koniec wrzesnia jak czolownice z osprzetem beda calkowicie skonczone .
pozdrawiam

radek111

Schüler

• Nachricht senden

3

Montag, 18. Oktober 2010, 10:05

Witam

Tu juz polowa pazdziernika a ja obiecalem ze pokarze pod koniec wrzesnia skonczone czolownice , no niestety ale praca nad nimi chwilowo utknela i dzis pokaze tylko sprzeg z hakiem (hak zostanie pomalowany na koncu)

Aby troche odsapnac od tej czolownicy to zabralem sie za budke maszynisty .
I trafila sie pewna niespodzianka bo podloga jest za krotka o jakies 4mm w stosunku do sciany bocznej i bedzie trzeba dokleic ten kawalek z zapasu koloru ,dla przyszlych sklejaczy proponuje podloge wyciac troche dluzsza a potem ja pomalowaa ,ja postaram si uzupeBnic ten kawalek z zapasu koloru .
Na tej fotce tego nie widac ale jak posklejam scianki z podloga to wrzuce fotke .

Natomiast sprawa z pulpitem maszynisty tez jest ciekawa bo czesc 8A(na miniaturce mozna zobaczyc o któr czesc chodzi) czyli spod
jest za dluga o jakies 3mm .

Pomyslalem ze zegary pomaluje blyszczacym lakierem bezbarwnym humbrol tak aby byBo wrazenie ze sa przeszklone ,chodz wstepnie jak zBozylem boki i nakrylem daszek to malo co widac w srodku tym bardziej takie szczegoly ,no ale mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie ,a co to dopiero pokarze w nastepnej aktualizacji .

pozdrawiam.

radek111

Schüler

• Nachricht senden

4

Freitag, 29. Oktober 2010, 11:17

Witam wszystkich

radek111

Schüler