Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Kartonbau.de - Alles rund um Papiermodelle, Kartonmodellbau und Bastelbogen. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

kopajt

Schüler

• »kopajt« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 21. Februar 2006

• Nachricht senden

1

Freitag, 2. Juni 2006, 10:39

HMS Saumarez / WAK / 1:200

Witam w kolejnej mojej relacji wszystkich modelarzy, ktorzy zechca tu wstapic by obejrzec powstawanie kolejnego okretu w mojej stoczni.
Po ORP Burza bedzie to moj trzeci okret po nieudanej probie sklejenia USS ESSEX z Malego Modelarza :)

Zaczynam go kleic korzystajac z laserowo wycietego szkieletu - stwierdziBem ze w ten sposob bedzie szybciej :)
Burze sklejalem w 11 miesiecy - Saumareza bede chcial zrobic w krotszym czasie, chociaz pod wzgledem ilosci elementow przewyzsza Burze chyba 4-5 krotnie...

Pierwsze zdjecia - juz nie z telefonu, tylko normalna cyfrowka.

Szkielet na razie zlozony na sucho - dla sprawdzenia ogolnego wygladu :)
--
wz.28 und HMS Saumarez - WAK by kopajt ;-)

kopajt

Schüler

• Nachricht senden

2

Freitag, 2. Juni 2006, 10:42

Przez dlugi weekend majowy zona postarala sie abym nie mial zbyt wiele wolnego czasu, ale poznymi wieczorkami cos podlubalem przy modelach :)
Udalo mi sie skleic w calosc szkielecik Saumareza.

Calosc sklejona wikolem, poniewaz nie mialem pod reka Butaprenu - zadnych problemow nie stwierdzilem, z laserowego szkieletu jestem bardzo zadowolony :)
--

kopajt

Schüler

• Nachricht senden

3

Freitag, 2. Juni 2006, 10:46

Poklad naklejony na szkielecik - wyglada to tak:

Przed oklejaniem dna oczywiscie wkleilem usztywnienia w najwieksze wolne przestrzenie pomidzy wregami - aby nie zapadalo sie poszycie jak okret bedzie stal na podstawce.
Wyglada to tak:
--

kopajt

Schüler

• Nachricht senden

4

Freitag, 2. Juni 2006, 10:50

Czas mija, modele sie kleja - nie inaczej jest w mojej stoczni...
Powolutku, byle do przodu - jak mawial pewien wiezien podczas robienia podkopu :)
Pare dni temu udalo mi sie okleic do konca dno mojego Niszczyciela - efekty widac na zdjeciu:

Wrazenia:
Nie obylo sie bez lekkiego docinania oklejek poszycia, gdzieniegdzie widoczne sa niewielkie szparki ktore bede chcial "mikroszpachlowac" :D
--

kopajt

Schüler

• Nachricht senden

5

Freitag, 2. Juni 2006, 10:51

Skleilem podstawke pod okret, zeby sobie normalnie stal :)
Podstaweczka tak wyglada:

Okrecik na niej zas wyglada tak:

Czyz nie jest lepiej ?
--

kopajt

Schüler

• Nachricht senden

6

Freitag, 2. Juni 2006, 10:53

Przedstawiam zdjecia poszycia w moim okrecie...
Dobrze widac bledy ktorych powinno sie unikac przy klejeniu poszycia :)

--

kopajt

Schüler

• Nachricht senden

7

Freitag, 2. Juni 2006, 10:59

Majac wielkie ambicje dokonania kolejnego przelomu w moim sposobie sklejania i tworzenia ladnego modelu zasiadlem wczoraj wieczorem przed moim warsztatem i zaczalem tworzyc :D

Na zdjeciu ponizej widac zrobione ramki bulajow

Drucik chyba 0,2mm zawiniety na igle i pozniej rozcinany tym wielkim narzedziem ktore widac na zdjeciu - zwanym potocznie obcinarka do paznokci. To na gorze to znane wiekszosci modelarzy ostrze noza AK-3.
Zdjecie robione poprzez lupe x2 - dlatego daje sie zauwazyc lekkie pogorszenie jakosci obrazu.

Zas na tym zdjeciu bulaje juz sa wklejone w niektore otwory w burcie

Zachecony dobrym obrotem sprawy chcialem sprawdzic jak sie sprawi poczciwy klej BCG jako imitacja szyb w bulajach...
Efekty widac ponizej:

Zdjecia robione wczoraj w nocy jak klej byl swiezy - dzis rano stwierdzilem ze klej w calosci wysechl a powierzchnia nadal sie tak swieci :)
--

Social Bookmarks